آشنایی با عملکرد مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

مخازن دستگاهای تصفیه آب یكی از اصلی ترین ومهم ترین اجزای دستگاها بشمار میروند زیرا وظیفه ذخیره آب تصفیه شده را به عهده دارنداز این رو باید در انتخاب دستگاه دقت كافی را داشته باشیم چون این آب در مخازن به دلیل نرسیدن نور و اكسیژن كافی ممكن است دچار آلودگی شود به همین دلیل باید به استانداردهای بكاررفته در مخزنها بسیار اهمیت داد و دقت داشته باشیم كه تمام استانداردهای بین المللی سازمان بهداشت جهانی كه NSF و WQA بوده را داشته وآنتی باكتریال و food grad باشند

چند نكته برای استفاده از مخازن دستگاه های تصفیه آب خانگی

مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی فواید و معایب
مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی فواید و معایب

۱_ اگر دستگاه تازه نصب شده آب اولیه ای كه در مخزن جمع شده را استفاده نكرده و شیردستگاه را باز بگذاریم تا آب اولیه مخزن كاملا تخلیه شود.

۲_ اگر قصد سفردارین یا تصمیم دارین كه از آب دستگاه به مدت چندین روز مثلا بیشتر از یك هفته استفاده نكنید حتما دستگاه را از برق بكشید و شیر ورودی آب را بسته و آب داخل مخزن را كاملا تخلیه كنید تا آب داخل مخزن بو و طعم و مزه اش تغییر نكند و آلوده نشود.

۳_ ماكسیمم فشار كاری مخازن ۱۰۰psiمی باشد ومینیمم فشاركاری ۷psi میباشد یعنی زمانی كه فشار مخازن به ۷psi رسیده حتما باید شارژ شود .

۴_ ماكسیمم دمای آبی كه میتواند وارد مخازن شود ۶۰psi است سعی كنید دستگاه را به آب گرم  هرگز وصل نكنید.

۵_ اگرزمانی كه احساس كردین طعم و بو ومزه آب تغییر كرده حتما مخزن را از دستگاه جدا كرده و شستشو دهید

مخزن دستگاه را میتوانید با آب شهركه دارای كلر میباشد شستشو دهید.

دلایل بو گرفتن مخازن دستگاه های تصفیه آب

۱_جنس مخازن دستگاها یا ازجنس پلی اتیلن یا استیل باید باشند در غیر اینصورت استاندارد نیستند و باعث بوگرفتن آب ذخیره شده داخلشان میشوند.

۲_اگرفیلترهای دستگاها كیفییت خوبی نداشته باشند مخصوصا فیلتر مرحله پنجم (كربن خطی) در صورت مرغوب نبودن باعث بو گرفتن آب مخزن میشود.

۳_جنس شلنگ دستگاه باید مرغوب باشد در صورت مرغوب نبودن باعث بو گرفتن آب میشود.

۴_ماندن طولانی مدت آب داخل مخازن دلیل دیگری است كه باعث بو گرفتن آب میشود.

با دقت كردن به این موارد میتوانید یك دستگاه تصفیه آب با كیفیت عالی را برای منزل خود انتخاب كرده وآبی سالم و تصفیه شده را استفاده نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!