تفاوت كربن اكتيو و آنتراسيت در تصفیه آب فاضلاب

در اين مقاله ميخواهيم راجع به كربن اكتيو و آنتراسيت و تفاوت اين دو بپردازيم

آنتراسيت

آنتراسيت زغالي است معدني كه بسيار به كربن اكتيو شباهت دارد. زغالي سياه رنگ و براق وسخت تر از كربن است و داراي حداقل آب و بيشترين مقدار كربن است.

آنتراسیت بسیار سخت شروع به مشتعل شدن می كند و رنگ آتش آن آبی خالص و بدون دود است.
آنتراسیت در فرآیند تصفیه آب و فاضلاب و سوخت وتهیه كربن اكتیو بر پایه ذغال كه در زمینه های فولاد سازی،پتروشیمی و… استفاده میشود آنتراسیت حدواسط سیلیس وكربن اكتیو می باشد.
آنتراسیت میتواند كدورت را برطرف كند و كمی هم آهن و منگنز را از بین می برد.

آنتراسيت تصفیه آب عمران سازان مهاب
آنتراسيت تصفیه آب عمران سازان مهاب

کربن اکتیو

كربن اكتيو ذغالي است گياهي است كه براي حذف طعم و بو مزه وكلر با قيمانده درآب استفاده ميشود كه به صورتهاي پودري و گرانول و كبريتي موجو مي باشد و در صنايع تصفيه آب بسيار كاربرد دارد. يكي از ويژگيهاي كربن اكتيو سطح جذب بالا، تخلخل وقابليت جذب گازها و مواد شيميايی مي باشد.

کربن اکتیو تصفیه آب عمران سازان مهاب
کربن اکتیو تصفیه آب عمران سازان مهاب

نتيجه گيری

همانطور كه گفته شد آنتراسیت وكربن اكتیو دو ماده كاملا متفاوت با كاربردهای متفاوتی هستند از نظر ظاهر بهم شبیه ولی آنتراسیت براق تر است هردو زغال هستند اما آنتراسیت ذغالی معدنی است و كربن اكتیو ذغالی گیاهی است كه كربن اكتیو كاربرد اصلیش حذف كلر و آنتراسیت كاربرد اصلیش حذف كدورت آب می باشد.
كربن اكتیو از لحاظ قیمت، قیمت بالاتری نسبت به آنتراسیت دارد به همین بسیاری از كلاهبرداران در زمینه تصفیه آب متاسفانه از آنتراسیت به جای كربن اكتیو استفاده می كنندو همین امر باعث میشود آب به خوبی تصفیه نشده ودچار مشكلاتی شود.

منبع: فروشگاه اینترنتی دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی عمران سازان مهاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!