روش اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب خانگی

نكات مهم در تصفيه آب آشامیدنی

اسمز معکوس روشی از تصفیه آب است که براي بهبود كيفيت آب استفاده مي شود. سیستم  روشي است كه به طور گسترده برای تبدیل آب شور یا آب دریا به آب آشامیدنی، تمیز کردن فاضلاب، و برای بازیابی نمک های محلول از فرايندهاي صنعتي استفاده شده است.
این دستگاها بيشتر در مصارف خانگي استفاده ميشود و خانه دارهايي كه بيشتر نگران در مورد آلاینده های آب هستند که سلامت آنها را تحت تاثیرقرار مي دهد و همچنین در مورد مواد شیمیایی غیر خطرناک که روي طعم و مزه، بو و يا رنگ آب آشاميدني خود تاثیر می گذارد.
مردم با توجه به نصب و راه اندازی سيستم تصفیه آب به منظور کاهش مواد شیمیایی سمی و هرگونه تركيبات خطرناك در آب ابتدا باید آب خود را مورد آزمایش قرار دهند.
تامين كننده هاي تصفيه آب به طور معمول تحت نظارت قانون فدرال آب آشاميدني ومقررات كشور هستند.
هر منطقه بايد سيستم هاي تصفيه آب خصوصي خودرا با علم به زمين و منابع آلوده كننده منطقه مورد آزمايش قرار دهد.

كاهش ناخالصي ها از طريق سيستم تصفیه آب RO

تصفيه آب اسمز معکوس غلظت مواد جامد محلول، از جمله انواع يون ها و فلزات و ذرات بسيار ريز ملعق كه ممكن است در آب پيدا شود را كاهش مي دهد. (جدول۱) دستگاه RO ممكن است پس از يك سختي گير آب به منظور كاهش يون سديم مبادله شده براي يونهاي سختي آب نصب شود. RO نيز آلاينده هاي آلي خاص و برخي از مواد پاك كننده و آفت كش هاي خاص را حذف مي كند.
اگرچه ممبرانهاي RO مي تواند تقريبا همه ارگانيسم ها رو حذف كند،در حال حاضر توصيه مي شود كه تنها يك ميكروبيولوژي ايمن (باكتري كلي فرم رو به صفر برسونه) آب رو به سيستم تزريق كند.
جدول ۱٫ اسمز معکوس یک روش موثر است براي کاهش غلظت کل مواد جامد محلول و (TDS) بسياري از ناخالصي هاي موجود در آب. بعضی از ترکیبات که در سیستم های RO استفاده مي شود به شرح زير است. اين تركيبات ممكن است كه در آب حضور داشته باشند يا نداشته باشد.سرعت كاهش هريك از اجزا خاص بستگي به ممبران ROوشرايط عملكرد سيستم خواهد داشت.

جدول شماره۱:

روش اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب خانگی
روش اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب خانگی

برخي از سيستمهاي RO ممكن است براي از بين بردن ميكروبهاي protozoan مثل( کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا) كه در آب آشاميدني تكثير مي شوند استفاده شوند.

تهیه و انتشار : شرکت عمران سازان مهاب – توزیع کننده انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی و سیستم های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!